Perşembe Evradından  1

Perşembe Evradından

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Ey eserlerinde sonsuz rahmetin en latif cilvelerini gösteren sınırsız şefkat sahibi Hannan! Ey bitmez tükenmez ikramlarıyla ve nimetleriyle, varlıkları terbiye edip besleyen Mennan! Ey gökleri ve yeri hiçten ve benzersiz bir şekilde yaratıp bin bir isminin tecellileriyle süsleyen Bedi’! Ey varlıklara hayat verip canlandıran, Kendi hayatı ise zati, ezeli ve ebedî olan Hay! Ey varlığıyla bütün varlıkları düzenli bir şekilde ayakta tutan, fakat kendi varlığı hiçbir varlığa bağlı olmayan Kayyum! Ey celal ve ikram sahibi!
  2. Senden uluhiyetinin büyüklüğü hürmetine, tabiatımızı beşeri olan tabiattan çıkararak, ruhlarımızı yüce meleklerinin seviyesine yükseltmeni istiyoruz.
  3. Ey bütün hal ve durumları değiştirerek halden hale çeviren Muhavvil, halimizi en güzel hale çevir.
  4. Sana hamd ederek ey Allah’ım, seni her türlü noksan ve çirkin sıfatlardan tenzih ediyorum; Senden başka hiçbir ilah olmadığına şehadet ediyorum; Senden af diliyor ve Sana tövbe ediyorum.

Ya hannanü ya mennanü ya bediy’as semavati vel erdı ya hayyü ya kayyumü ya zel celali vel ikram* Nes’elüke bi ızametil lahutiyyeti en tenkule tıbaana min tıbaıl beşeriyyeh* Ve en terfea mühecena mea melaiketikel ulviyyeh* Ya muhavvilel havli vel ahvali havil halena ila ahsenil hal* Sübhanekellahümme ve bi hamdik* Eşhedü en la ilahe illa ente* Estağfiruke ve etubu ileyke*

يَاحَنَّانُ يَامَنَّانُ يَابَدِيعَ السَّمٰوَاتِ وَاْلاَرْضِ يَا حَيُّ يَاقَيُّومُ يَاذَا الْجَلاَلِ وَالْاِكْرَامِ ﴿﴾ نَسْئَلُكَ بِعِظَمِ اللاَّهُوتِيَّةِ اَنْ تَنْقُلَ طِبَاعَنَا مِنْ طِبَاعِ الْبَشَرِيَّةِ وَاَنْ تَرْفَعَ مُهَجَنَا مَعَ مَلآئِكَتِكَ الْعُلْوِيَّةِ ﴿﴾ يَامُحَوِّلَ الْحَوْلِ واْلاَحْوَالِ حَوِّلْ حَالَنَا اِلىٰ اَحْسَنِ الْحَالِ ﴿﴾ سُبْحَانَكَ اللّٰهُمَّ وَبِحَمْدِكَ اَشْهَدُ اَنْ لَا اِلٰهَ اِلاَّ اَنْتَ اَسْتَغفِرُكَ وَاَتُوبُ اِلَيْكَ 

http://mucizedualar.com/evrad-i-kudsiye-duasi-her-turlu-dilek-ve-her-turlu-sikinti.html

Sıddık Naci Eren Hz Evrad-ı Saadet-i Ebediyye Perşembe Evradı s.87

(Not: Evrad-ı Bahaiyye, Evrad-ı Kudsiyye, ve Evrad-ı Cerrahiyye de de aynı metin var.)

Yorum yapın

You must be logged in to post a comment.