Eyüp Film Geliştirme ve Girişimcilik Bürosu Film Çekiyor…

Faruk Bilal arkadaşımız Figeb kursuna katılarak Cemaleddin Uşşaki (ksa) ve Savaklar Tekkesi filmini çekmiştir.

Eyüp Belediyesi’nin Türkiye’de bir ‘ilk’e imza atarak İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) işbirliği ile hayata geçirdiği Eyüp Film Geliştirme ve Girişimcilik Bürosu (FİGEB) çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Eyüp Belediyesi’nin himayesinde 270 saatlik teorik sinema ve kısa film eğitiminin ardından kurmaca ve belgesel türünde film çekmeyi öğrenen FİGEB öğrencileri, aldıkları teorik eğitimleri sahada çektikleri filmlerle pekiştirirken, ortaya birbirinden güzel filmler çıkıyor.

Eyüp’ün manevi atmosferinin dışında hem tarihi hem de kültürel açıdan çok önemli bir yere sahip olduğunu belirten Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu,    klasik ve sosyal belediyecilik alanındaki çalışmalarının yanı sıra kültür-sanat projelerine de büyük önem verdiklerini ve bu kapsamda Türkiye’de bir ‘ilk’ olan FİGEB projesini hayata geçirdiklerini söyledi.

Türkiye’de bir ‘ilk’ olan bu proje ile 30 gönüllü öğrenciye tam 270 saat ücretsiz eğitim verip, daha sonra da yazdıkları senaryoları çekmeleri konusunda kendilerine teknik ve teorik destek verdiklerini kaydeden Başkan Kavuncu,  “Hem ülkemiz sinema sektörüne destek olmak, hem de genç sinemacılara yeteneklerini göstermeleri konusunda imkan sağlamak istiyoruz. Bugün ortaya çıkan filmlere baktığımızda, ne kadar doğru bir işe imza attığımızı görmenin haklı mutluluğu içindeyiz”dedi.  Başkan, FİGEB çalışmalarının hız kesmeden devam edeceği müjdesini de verdi…

Ayrıntılar : http://www.eyup.bel.tr/icerik/40/7246/eyup-film-gelistirme-ve-girisimcilik-burosu-film-cekiyor.aspx

Yorum Yapın

You must be logged in to post a comment.