Uşşaki Vakfı Gaziantep Şubemizin 10 Yıllık Geleneği : Vefa Takvimi

Uşşaki Vakfı’nın 10 Yıllık Geleneği

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uşşaki Vakfı Gaziantep Şubesi, vakfa emeği geçen ve hayatını kaybetmiş hayırseverler ile onların yakınları için ‘Vefa Takvimi’ geleneğini bu yıl da sürdürdü. 10 bin adet bastırılan takvimin her yaprağın

Uşşaki Vakfı Gaziantep Şubesi, vakfa emeği geçen ve hayatını kaybetmiş hayırseverler ile onların yakınları için ‘Vefa Takvimi’ geleneğini bu yıl da sürdürdü. 10 bin adet bastırılan takvimin her yaprağında vefat edenlerin isimleri yazıyor ve duaya iştirak bekleniyor.

Uşşaki Vakfı Gaziantep Şube Müdürü Ömer Yetişkin, 1995 yılında kurulan vakfın hizmetlerinde emeği geçenleri hayırla yad etmek için her yıl böyle bir takvim hazırladıklarını ve geleneği bu yıl da sürdürdüklerini belirtti.

‘Tarihte Bugün’ köşesinde vakfa emeği geçen ve hayatını kaybetmiş kişiler ile yakınlarının ölüm tarihlerinin yazdığını kaydeden Yetişkin, “Bizler bu insanlarımızın hayırla yad edilmesini istedik. Takvimi dağıttığımız insanlar her bir yaprağı kopardığında o gün kim vefat ettiyse ruhuna bir Fatiha bağışlıyor. Adeta bir dua halkası oluşuyor. Kimi vatandaşlarımız da yakının öldüğü gün, kimsesizlerin o günkü yemek ihtiyacını karşılıyor ve daha sonra mezarlığa gidiyor.”

Her bir yaprağın hatıra olarak saklanabileceğini dile getiren Yetişkin, bu yılda yapılan dualara vesile olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Takvimde Başbakan Erdoğan’ın annesi Tenzile Erdoğan’ın da ölüm yıldönümü olan 7 Ekim tarihli yaprakta ismi bulunuyor.

http://www.urfatakip.com/ussaki-vakfinin-10-yillik-gelenegi.html

Yorum yapın

You must be logged in to post a comment.